Pochodeň Unhošť
Novinky

13.02.2025: Aktualizace
rámcového plánu 2024/25

23.01.2025: Fotogalerie
Poslední akce oddílu/a>

18.01.2025: Fotogalerie
Činnost 2025

23.04.2024: Fotogalerie
Nové fotky



Kdo nás podporuje
Naše akce pořádáme za podpory města Unhošť, obce Braškov, obce Červený Újezd, obce Kyšice, Středočeského kraje a Lesy ČRMŠMT.

Při tábořeních a putovních táborech nám pomáhají Lesy ČR.


Sponzoři
ČEPS, a.s.
-
Poskytovatel prostoru pro na?e webové stránky.
-
Na?i členové mají na nákup v Sambarsportu speciální slevu. Po?ádejte o ni při placení v kamenném obchodě na Kladně nebo objednáním přes společný účet v e-shopu.
-
logo 4 camping
-


Odkazy
občanské sdružení Pionýr
-
Středočeský Pionýr
-
základna Čimelice
-
ubytování Štáb
-


Podzimní výprava - vyhodnocení
Vydáno dne 11. 11. 2025 (139 přečtení)

článek do UL a fotografie

PODZIMNÍ VÝPRAVA KOUNOV  

7.-9.11. 2025 

 

Podzimní výpravu jsme tradičně začali na autobusovém nádraží v Unhošti. Když přijel autobus, naložili jsme batohy a vyrazili jsme. Cesta byla krátká a trvala přibližně 50 minut. Když jsme přijeli do Kounova ke škole, vzali jsme si batohy a před školou jsme udělali nástup. Po nástupu jsme vešli do školy, přezuli se a šli jsme do tělocvičny, kde jsme si vybalili věci a připravili si spaní. Potom jsme snědli večeři, kterou měl každý z domova. Po večeři jsme měli večerní program - hráli jsme různé hry. Po 21:00 jsme si všichni vyčistili zuby a uložili se ke spánku. Ráno byl budíček plánovaný na 8:00, ale některé děti nemohly dospat a už od 7:00 nás ostatní budily. Po budíčku byla rozcvička a po ní jsme si zabalili na denní výlet. Následovala snídaně a mohlo se vyrazit. Šli jsme směrem na Kounovské kamenné řady a cestou jsme míjeli kapli sv. Vojtěcha, u které jsme si zahráli hru Jelen. Hra se hraje tak, že se vybere jelen, který vyjde na vrchol kopce a otočí se zády k ostatním. Ostatní děti jsou lovci a mají za úkol jelena ulovit tím, že se ho dotknou. Jelen je však při lovu nesmí vidět, takže když pískne na píšťalku a otočí se, všichni lovci musí být schovaní. Kdo se jelena jako první dotkne, dělá jelena v dalším kole. Když jsme si dohráli, šli jsme dál ke kamenným řadám. Cestou jsme si zazávodili v rozdělávání ohně. K obědu jsme si uvařili polévku, černý čaj a namazali si chleby. Po obědě jsme si na blízké louce zahráli lakros a pak ještě hadrákovou bitvu. Pak už jsme se vydali zpět ke škole. Až ke kapli sv. Vojtěcha jsme šli trošku jinou cestou. Po návratu nás čekala večeře a po ní večerní program - opět hry. Kolem 20:00 byla pro červenou a zelenou družinu připravená venkovní stezka odvahy. Šli jsme po pětičlenných skupinkách asi 2 km ke kapli sv. Vojtěcha, kde jsme vyluštili šifru: “Mrtník nás čeká”. Pro modrou a žlutou družinu připravila černá družina stezku odvahy uvnitř školy. Po návratu se šlo spát. Nedělní ráno bylo lepší než sobotní. Všichni byli po sobotním programu unaveni a budíček byl opravdu až v 8:00. Když všichni vstali, začali jsme balit velké batohy a následovala snídaně. Po snídani jsme dobalili a šli jsme na nástup před školu. Po nástupu jsme vyrazili směr obora Bora. Cestou jsme se zastavili na louce u silnice kousek od Kounova, kde jsme hráli opět různé hry. Poté vedoucí zjistili, že se do obory bohužel nedostaneme. Vrátili jsme se tedy ke škole, kde jsme si dali oběd a ještě jsme si stihli zahrát pár her před cestou domů. 

Děkuji, že jste si našli čas na přečtení tohoto článku. 

Matěj Šlik, zelená družina 

Fotografie z akce naleznete tradičně na oddílovém Rajčeti. 




Autor: Jakub Pucholt | Informační e-mailVytisknout článek


2004 - 2014 © Pochodeň Unhošť